Już jesień ...
2022-09-23

Pierwszy dzień jesieni przedszkolacy rozpoczęli poranną gimnastyką. Dzieci do przedszkola przyniosły dary jesieni, które zostały wykorzystane do różnych zabaw. Farbami malowali liście i odbijali je na dużym arkuszu. Wyklejali z liści jeże oraz robili piękne jesienne opaski na głowę. Dodatkowo liście, żołędzie, kasztany oraz jarzębina zostały wykorzystane do ścieżki sensorycznej, która stymuluje zmysł dotyku. Nasze przedszkolaki ćwiczyły motorykę małą podczas prac plastycznych. Pięknie wyklejały drzewa jesienne oraz techniką frottage odciskali liście na powierzchni papieru i pocierali je kredkami.  Dzieci chętnie wyszły na spacer w poszukiwaniu jesieni.